Home » آموزش » بخش حسابداری » موسسه حسابداری لیان ارقام

موسسه حسابداری لیان ارقام

موسسه حسابداری لیان ارقام

Next Prev
خدمات حسابداری لیان ارقام|

خدمات حسابداری در واقع به فرآیند و اموری گفته می شود که شرکت حسابداری به کمک نیروهای مجرب و متخصص خود اقدام به انجام فعالیت هایی در حوزه خدمات حسابداری شرکت ها ونهاد ها می نماید که می توان به شرکت سهامی خاص،  شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، خدمات حسابداری شرکت تعاونی،  موسسات،  کارخانجات و … اشاره نمود. در این فرآیند موسسه حسابداری با اعزام حسابدار، مدیر و مشاور مالی به صورت پاره وقت و تمام وقت به این شرکت ها و نهادها، به انجام امور مالی آنها می پردازد.

امروزه با گسترش فرآیند اقتصادی شرکت های کوچک و بزرگ، نیازهای متفاوتی در بازار کار و سرمایه بوجود آمده است. از جمله این موارد می توان به خدمات حسابداری اشاره نمود. همانطور که قبلا اشاره شد حسابداری برای کلیه شرکت ها و نهادها امری ضروری می باشد. ولی امروزه این شرکت ها با برون سپاری امور مالی و مالیاتی خود به شرکت حسابداری، در هزینه و نیروی انسانی خود صرفه جویی می نمایند تا این موسسه حسابداری با بکارگیری افراد متخصص و خبره در این حوزه به آنان کمک نماید.

 1. خدمات حسابداری و حسابرسی
 2. لیست شرکتهای خدمات مالی و حسابداری
 3. شرکت حسابداری و مالی
 4. خدمات مالیاتی و شرکت مالیاتی
 5. شرکت های حسابداری در تهران
 6. خدمات حسابرسی

 انواع خدمات حسابداری

از جمله مواردی که در زمینه خدمات حسابداری ارائه می گردد عبارتند از:

 • خدمات حسابداری تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده
 • خدمات حسابداری تنظیم دفاتر قانونی
 • خدمات حسابداری ثبت اسناد و تهیه صورت های مالی از روی اسناد ناقص
 • خدمات حسابداری ارائه ی گزارش های محاسباتی و مالی
 • خدمات حسابداری طراحی کدینگ
 • خدمات حسابداری ترجمه و تبدیل صورت های مالی ( انگلیسی- فارسی )
 • خدمات حسابداری ساماندهی و به روز رسانی حسابهای معوق
 • خدمات حسابداری بستن حساب ها و تهیه صورت های مالی
 • خدمات حسابداری نظارت و کنترل حسابها بصورت مداوم
 •  خدمات حسابداری ارائه خدمات مالی : شامل انجام عملیات جاری – معوقه حسابداری شرکت ها، تنظیم دفاتر قانونی و تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و لیست صورت معاملات فصلی موضوع ماده ۱۶۹ مکرر، گزارشات ارزش افزوده، کلیه عملیات مرتبط تا مرحله تنظیم اظهار نامه مالیاتی و دفاعیه
 • خدمات حسابداری اصلاح حساب : شامل بررسی سوابق مالی شرکت ها و رفع مغایرت حساب ها ، تهیه و تنظیم اسناد اصلاحی و رفع اشکالات مربوط به ثبت عملیات و انطباق مانده حساب ها با استانداردهای حسابداری
 • خدمات حسابداری استقرار سیستم های مالی و مدیریت : شامل طراحی، پیاده سازی، آموزش و رهبری و به روز رسانی سیستم های مالی و مدیریت و سیستم بهای تمام شده با توجه به نیازهای اطلاعاتی
 •  خدمات حسابداری نظارت بر سیستم های موجود : شامل بررسی و به روز رسانی سیستم های مورد استفاده مالی و اداری در سازمان ها و شرکت های متقاضی ارائه خدمات
 • خدمات حسابداری ادغام و تجزیه شرکت ها : شامل ادغام یک یا چند شرکت در یکدیگر به روش های مختلف در چارچوب قوانین و مقررات قانون مالیات های مستقیم و یا تجزیه یک شرکت به چند شرکت کوچکتر بر اساس اهداف کلان مدیریت و سهامداران با توجه به قوانین و مقررات موضوعه و اساسنامه شرکت های مربوطه
 • خدمات حسابداری ارائه دفاعیه تخصصی : دفاعیه تخصصی یعنی به کار بردن ماده قانون مناسب و صحیح (۹۷،۲۱۶،۲۴۷،۲۵۶ ق.م.م) ، در قالب لایحه حرفه ای در جهت احیای حق و کاهش هزینه های مؤدیان ؛ از این رو موسسه حسابداران خبره تراز گستربا پشتوانه تیم مجرب ، خود را وکیل حرفه ای در زمینه ی مالی و مالیاتی مؤدیان در جلسات دفاعیه مالیاتی میداند تا امیدی در جهت احیای حق و کاهش هزینه و پرداختی های مؤدیان محترم باشد. برابر با مصاحبه با مدیران شرکتهایی که این موسسه به عنوان وکیل در جلسه وهیاتهای مالیاتی حضور داشتند و همگی به این نتیجه رسیدند که این مؤسسه توانسته هزینه ها و پرداختی های مالیاتی شان را به طور کاملاً قانونی و حرفه ای کاهش دهد.
خدمات مالیاتی و شرکت مالیاتی لیان ارقام|

مالیات در واقع بر دو نوع می باشد که مالیات مستقیم و مالیات غیر مستقیم می گویند. منظور از مالیات مستقیم که در خدمات مالیاتی قابل محاسبه می باشد به دارایی و یا درآمد اشخاص مربوط می گردد که با عنوان مالیات بر دارایی و مالیات بر درآمد گفته می شود. اینگونه مالیات ها با انجام خدمات مالیاتی و شرکت مالیاتی قابل تهیه و تنظیم می باشد.

موسسه حسابداری حسابداران لین ارقام با همکاری و بهره مندی از حسابداران عضو جامعه حسابداری ایران، انجمن حسابداران خبره ایران و انجمن حسابداری ایران می تواند خدمات پشتیبانی در اختلافات مالیاتی را بر عهده گیرد که میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

 • بررسی دفاتر و اسناد قبل از ممیزی توسط مقامات مالیاتی در شرکت مالیاتی
 • مشارکت فعال در فرآیند حسابرسی
 • ارزیابی و تفسیر یافته‌های حسابرسی
 • ارائه حمایت در روند حل‌ و فصل قبل و بعد از ارزیابی مالیاتی در شرکت مالیاتی
 • ارائه پشتیبانی در پر کردن طرح دعوی در دادگاه در صورت عدم دستیابی به توافق با مقامات مالیاتی و به دنبال آن درخواست تجدید نظر.
خدمات حسابرسی لیان ارقام  |

شرکت حسابرسی از جمله خدمات دیگر گروه حسابداران خبره ترازگستر می باشد که در زمینه های شرکت حسابرسی مالی و شرکت حسابرسی داخلی ارائه می گردد. شرکت حسابرسی موسسه حسابداری بر اساس یک سری اصول و قواعد و استانداردهای حسابرسی انجام می شود. پس از انجام حسابرسی این گزارش جهت ارائه به بانکها، هیأت مدیره، مجامع عمومی و سایر اشخاص تنظیم می گردد. نکته قابل توجه این است که علاوه بر تهیه گزارش حسابرسی استاندارد که به مجامع عمومی، هیات مدیره و … ارائه می گردد گزارش های مجزایی نیز در نتیجه خدمات حسابرسی در شرکت حسابرسی به مدیریت آماده می گردد تا مهمترین نقاط ضعف روند حسابداری، کنترل های داخلی و … به مدیریت آن سازمان و شرکت گزارش شود.

همان طور که اشاره شد شرکت حسابرسی در زمینه های مختلفی ارائه می گردد. شرکت حسابداری و موسسه حسابداری همواره در تلاش است که بهترین حسابرسی را در شرکت حسابرسی به مشترین خود ارائه دهد از این رو گروه تخصصی حسابداران لیان ارقام  با بکارگیری حسابداران عضو جامعه حسابداری ایران، انجمن حسابداران خبره ایران در شرکت حسابرسی مفتخر به ارائه بهترین شرکت حسابرسی به مشتریان خود می باشد.

اگر بخواهیم منشور اخلاقی گروه تخصصی حسابداران لیان ارقام  را بیان کنیم بدین شرح می باشد. حرفه ای گری، رازداری، پای بندی به ارزش های اخلاقی و حرفه ای، احترام به مشتری، صداقت، درستکاری و ارائه خدمات حرفه ای به مشتریان با توجه به نیاز های مشتریان جز جدانشدنی اهداف اخلاقی این موسسه می باشد.

به طور کلی می توان اینگونه بیان نمود که شرکت حسابرسی به شرکت ها و سازمان ها و موسسات کمک می نماید تا با بررسی سازمان و شرکت خود بتوانند نقاط قوت و ضعف خود در اجرای دستورالعمل ها و قوانین داخلی شرکت پی ببرند و بتوانند با تبدیل تهدید به فرصت سازمان و شرکت خود را به سمت جلو پیش ببرند. شرکت حسابرسی  و خدمات داخلی نیز که برای شرکت های بزرگ و بانک ها انجام می گردد کمک شایانی به این نهادها می کند تا بر افزایش کنترل داخلی خود بیافزایند تا ارزیابی درستی از مدیریت ریسک خود داشته باشند. شرکت حسابرسی و خدمات مالی و مالیاتی نیز برای شرکت ها انجام میگرد تا با ارائه به سازمان امور مالیاتی کشور در وقت مناسب خود را از جرایم مالی این سازمان دور بدارند.

Next Prev

About علی ملاح

با سلام علی ملاح هستم دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حسابداری از استان بوشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *